Wieczór ukraiński w DOM-u na ROD Mazurek 13.08, sobota, 16:00-19:30Działkowy Ogród Międzykulturowy DOMROD „Mazurek”, działka nr 224

Wieczór ukraiński w DOM-u na ROD Mazurek 13.08, sobota, 16:00-19:30Działkowy Ogród Międzykulturowy DOMROD „Mazurek”, działka nr 224

Wieczór ukraiński w DOM-u na ROD Mazurek

13.08, sobota, 16:00-19:30
Działkowy Ogród Międzykulturowy DOM
ROD „Mazurek”, działka nr 224
WSTĘP WOLNY


W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Mazurek” działa pierwszy w Poznaniu ogród międzykulturowy DOM. W kilkanaście osób z 6 krajów (i 4 kontynentów!) uprawiamy rośliny jadalne, wymieniamy się przepisami, uczymy się języków i relaksujemy w naszej miejskiej, zielonej enklawie.

Wśród nas jest kilka działkowczyń z Ukrainy, które chciałyby zaprosić na popołudnie z ukraińską kulturą i przysmakami w naszym pięknym ogrodzie, w najbliższą sobotę 13 sierpnia!

Katia, Tatiana, Oksana, Svieta, Olga, Julia i Alona przygotują kilka ukraińskich potraw:
– barszcz,
– pierogi z ziemniakami i cebulą,
– banoche z borowikami i skwarkami,
– kompot i uzwar.

Podczas wydarzenia odbędą się też warsztaty z tkania bransoletek ze wstążek (niebiesko-żółte i biało-czerwone) oraz z lepienia pierogów.

Całość wieczoru uświetnią pieśni ukraińskie, w wykonaniu chóru „Jesteśmy z Ukrainy”. Tworzą go kobiety z różnych części Ukrainy, które uciekły przed wojną i trafiły do Poznania. Zjednoczyły się i stworzyły chór, aby nieść ukraińskie pieśni po całym świecie. Zaśpiewają w akompaniamencie akordeonu.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu i zanurzenia się w ukraińskiej atmosferze!

Projekt „DOM” jest realizowany we współpracy z Miastem Poznań w ramach programu Fyrtle, którego celem jest wzmacnianie tożsamości lokalnej.

Pozdrowienia

Joanna Pańczak

Comments are closed.